KARPATSKÁ PERLA

„pekné víno, a bodka“

Je vinárska firma Ladislava a Margity Šebovej spoločnosť sídliaca v malokarpatskej oblasti, v obci Šenkvice. Produkuje vína plné nehy a harmónie. Sú to vínka s výrazným originálnym profilom, vínka európske a vínka dôstojné. V spoločnosti si ctia hodnoty kraja a práve preto pri ich vínach sa v každom dúšku odzrkadľuje Malokarpatský región. Hospodária na 40 ha vlastných viníc, lokalizovaných na Suchom vrchu.

Popri tradičných bielych a modrých odrodách viniča pestujú najmä nové odrody -           Devín, Pálava, Aurelius, Muškát moravský, André a Alibernet.

Vína vyrábajú v troch kolekciách: JAGNET, VARIETO a DÍLEMÚRE. Snaha o pekné víno im vyniesla popredné miesto medzi slovenskými vinármi a množstvo ocenení na domácich a zahraničných súťažiach vína.

Ocenenia: zlaté medaile - Paríž, Valtice, Portugalsko, Vínne trhy Pezinok, VITIS AUREA Modra, Šenkvice, Limbach, Zeleneč, Rača, Svätý Jur.

Lacko Šebo vyznáva: „Každá naša odroda má svoj charakter, nenapodobniteľný rozmer a skvelú aromatiku. A červené? Nie je to ani Bordeaux, ani Trapaca. Sú to vína, v ktorých bije horúce slovenské srdce...“

Oficiálna stránka: www.karpatskaperla.sk

  
Margita a Ladislav ŠebovciSídlo firmyVinohrad Suchý vrch