VPS – Vinohradníctvo PAVELKA A SYN

Firma sa nachádza v Malokarpatskej oblasti, ktorá je najväčšia a najvýznamnejšia oblasť na pestovanie hrozna. Hrozno sa tu pestuje viac ako 2000 rokov o čom svedčia archeologické nálezy v okolí Pezinka. Výnimočnosť tejto oblasti je, že hrozno sa pestuje na južných svahoch pohoria Malé Karpaty. Je to pásmo mierne aridné s nižším podielom zrážok 550 mm a priemernou ročnou teplotou 10 °C.

Hospodária na 50 ha vinohradov, na ktorých sa pestujú biele odrody Muller Thürgau, Veltlínske zelené, Rizling vlašský , Rizling rýnsky, Rulandské šedé a biele, Tramín červený a z z modrých odrôd sú zastúpené Rulandské modré, Frankovka modrá, Neronet, Alibernet, Cabernet Sauvignon. Tridsať percent objemu produkcie spoločnosti sa predáva ako značkové víno a výberové víno s prívlastkom.

V roku 2000 uviedla spoločnosť na trh novú značku PAVES – barikové biele a červené cuvée. V roku 2006 pribudlo do sortimentu nová značka – Rosé cuvée a po roku sa sortiment značky Pavelka rozšíril o víno menom Trojka. Je to červené cuvée zložené z troch odrôd a názov vystihuje miesto, odkiaľ pochádzajú odrody zastúpené v tomto cuvée.

Dnes víno so značkou PAVELKA , ktorá je od roku 1999 registrovaná ako ochranná známka, patrí medzi najvyššie hodnotné vína v Slovenskej republike.

Medovina získala ocenenie po celom svete ako:  Slovinsko, USA, Francúzsko, Bulharsko.

 

Oficiálna stránka : www.pavelkavino.sk