VINKOR

Pôvod vinárstva Vinkor siaha do minulosti dvoch rodín, až do hĺbky niekoľkých desaťročí. Opiera sa o poznatky dopestovania najlepších odrôd hrozna rodiny Vrškovcov.  V spojení s dlhoročnými skúsenosťami rodiny Zárubovcov v spracovaní hrozna a výrobe lahodného vína sa tak spojili dve zložky zaručujúce kvalitný výsledok v podobe tradične dobrého malokarpatského vína.

Počiatky tohto spojenia siahajú až do začiatku 80. rokov, keď sa zväzok týchto rodín stal legitímnym. V terajšej podobe úspešného vinárstva fungujú už od roku 1994. Orientujú sa na výrobu vín, ktorým miestne pôdne a klimatické podmienky malokarpatskej vínnej oblasti najviac vyhovujú: Veltlínske zelené, Chardonnay, Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Rulandské biele, Cabernet sauvignon, Dornfelder a Frankovka modrá.

Ku kvalite vín významnou mierou prispieva osvedčená technológia ich spracovania a výroby s použitím modernej technológie riadeného kvasenia. Vyrobené vína sú odrodovo typické, ľahké, suché, svieže, chuťovo čisté s lahodnými kyselinami a jemným tónom malokarpatskej pôdy.

Oficiálna stránka : www.vinkor.sk